• Deutsch
  • Polski
  • English
  • Malowanie na mokro

    Nasza firma specjalizuje się w malowaniu farbami podkładowymi o grubości od 100 do 200 µm. Jak i również możemy zaproponować usługę malowania proszkowego.

    Zarówno Konstrukcje stalowe, jak i te wykonywane z innych metali są narażone na korozję. Zjawisko to polega na zmianie zewnętrznej struktury materiału pod wpływem jego kontaktu z powietrzem. Proces ten można określić mianem utleniania metalu do postaci tlenku, czyli rdzewieniu. Zjawisko to jest niebezpieczne i bardzo niepożądane, gdyż powoduje zmianę grubości elementów konstrukcji oraz osłabienie jej struktury. W celu wyeliminowania procesu utleniania powierzchni stosuje się malowanie natryskowe. Warstwa farby izoluje metalową powierzchnię od środowiska zewnętrznego, przez co bardzo skutecznie zabezpieczenie ją przed korozją.

    Malowanie natryskowe ma wiele zalet, do których należą:

    • wysoka wydajność procesu, szybkie malowanie dużych powierzchni
    • precyzja podczas pokrywania powierzchni środkiem malarskim
    • elastyczność, skuteczne malowanie elementów o skomplikowanych kształtach
    • brak zgrubień i pęcherzy powietrza
    • ekonomiczne wykorzystanie środka malarskiego (malowanie hydrodynamiczne gwarantuje mniejsze zużycie farby niż w przypadku malowania ręcznego)
    • idealne zabezpieczenie powierzchni przed korozją

    Na czym polega malowanie hydrodynamiczne?

    Malowanie natryskowe, znane też jako malowanie hydrodynamiczne, to nowoczesna technika malowania powierzchni przy użyciu farby rozpylanej pod dużym ciśnieniem. Proces jest wykonywane przy użyciu specjalnego agregatu. Podczas realizacji procesu farba jest wyrzucana przez dyszę w postaci mikroskopijnych kropelek, które docierają do najmniejszej szczeliny elementu, gwarantując precyzję przy nawet skomplikowanych elementach konstrukcyjnych.

    Malowanie na mokro to świetne zabezpieczenie antykorozyjne

    Są różne formy ochrony antykorozyjnej, takie jak galwanizacja, cynkowanie ogniowe, malowanie proszkowe i powlekanie na mokro. Powlekanie powierzchni elementu lub konstrukcji kolorową powłoką ma wiele zalet. Jest nie tylko skutecznym elementem ochronnym, ale również pozytywnie wpływa na estetykę przedmiotu. Dotyczy to zarówno wykończenia zewnętrznych elementów metali detali, jak i również całych obudów przemysłowych, czy warsztatowych. W przeciwieństwie do innych metod antykorozyjnych, powłoka hydrodynamiczna nie wymaga wypiekania w specjalnych piecach, ani instalacji drogich linii galwanizacyjnych, dzięki czemu koszty realizacji są stosunkowo niskie.